top of page

Vastukaja "Kuidas rännata ilma hirmuta" lugejatelt

 

Ma lihsalt tahtsin öelda kui palju mind rõõmustas, et ühte raamatusse on nii paljud (minu jaoks) olulised teemad kokku pandud. Sinu raamatus on minu arvates kõik teemad nii kenasti tasakaalus, et ma olen juba seda hakanud oma klientidele soovitama -  nii neile, kes alles avastavad “pärdikut oma peas”, kui neile, kes loevad õhtuooteks originaalis Tiibeti surnuteraamatut. Tundub, et selles on kõigi jaoks midagi ja veelkord - mind väga võlus see kompaktsus, taolist ülevaatlikku nn. kohustuslikku kirjandust polegi ju kerge leida.

Nii, et veelkord, aitäh! :)

 

Kaia-Kaire Hunt, Alkeemia.ee toimetaja

 

Tom, Su raamatus on palju toredaid lugusid ja mõtteid, mõned uued ja mõned sellised, mida ikka tasub aeg-ajalt meelde tuletada. Aga mis mulle selle raamatu juures kõige rohkem meeldib, on see, et see tekitab head tunnet. Sellist, et maailm on õnnelik ja sõbralik koht ning inimesed ilusad ja head. Aitäh Sulle selle eest, et Sa selle tunde oled osanud raamatusse panna! 
TriinKinkiisime Sinu raamatu kogu klassi poolt õpilasele, kes rändas aastaks ajaks teise riiki õppima. Täpselt ju ei teadnud ostes, kuivõrd raamat sobib 8. klassi tütarlapsele (poes suletud pakend). Ise siis neelasin samal õhtul kiiruga raamatu läbi, juba hommikul pidi olema hüvastijätt. Küllap oligi seal lehekülgi, mis ehk panid ta ema kulmu kortsutama - aga seal oli kindlasti rohkem imelisi peatükke ja võrratuid mõtteid. Tahaksin nüüd seda endalegi, et seekord rahulikult lugeda ja plaatigi kuulata.
Siljaolin alguses üsna skeptiline, kuid selgus, et raamat on igati aus ja julge, humoorikas ja kohati päris õudne. paljud asjad kattuvad ka minu maailmavaate, tegemiste ja mõtetega. nüüd oskan neile tänu raamatule ka nime anda, tuleb välja, et olen kogu elu tegelenud trammiootamise meditatsiooniga…
MarekHirmu võttis see raamat lugedes tõesti ära. Asemele andis jõu, tahte, energia - mitte vaid rännata, vaid tegutseda ja elada. See on raamat, millest ei piisa, kui sa ta laenutad (kuigi see on hea algus). Aga kui sa seda raamatut tahad, peab ta päris sinu oma olema. Siis saad koos selle raamatu ideedega kasvada ja areneda. Ja noh, ülim tänu, et ka need kogemused said sinna kirja pandud - kõik see kokku tegi raamatu tervikuks.
JaanikaMina sain raamatu kingitusena oma perelt 21. eluaasta täitumise puhul ja see saabus täpselt õigel ajal. Varem poleks osanud paljudest asjadest aru saada, hiljem oleks olnud liiga hilja. Juba kättesaamise õhtul sai raamat enamvähem läbi loetud ja humoorikamaid väljavõtteid sõpradega jagatud. See raamat oli täis äratundmisrõõmu, selles oli nii kogemusi, mille olen ise läbinud, kui ka unistusi, mille poole püüdlen. Mul on hea meel, et on inimesi, kellel on julgust elada ja kogeda, tahet areneda ning siiras soov teisi kaasrändajaid aidata. Ma olen kindel, et ühel hetkel saan pühenduda oma pikalt küpsenud unistusele - kirjutamisele - ja mis võiks olla parem kui teha seda läbi maailma rännates ja uusi kogemusi jahtides. Kui varem hoidis mind kinni kodu ja lähedased, siis nüüd olen aru saanud, et terve universum on minu kodu ja iga inimene minu lähedane :) Aitäh suurepärase sooja tunde eest, mis see raamat minus tekitas :)
Liisi

 

Minule loeb raamatut õde Skype vahendusel kuna ise viibin välismaal. Loeme paar korda nädalas hommikuti. Väga väga inspireeriv raamat, oled väga motiveeriv inimene Tom. Tänan kogu südamest!
Triin


Minu meelest see on haruldane kompott. Emotsionaalne materjal. Vahetu. Sa ei hoia midagi tagasi. Annad kõik, mis Sul on anda. Need pildid ja tekstid on ka võrratud. See raamat on üleni Sind täis ja Sinu maailma (mis on suur). Sa oled helde, ei hoia end tagasi. Sul on palju anda. See raamat on üks surr-vurr, aga see ongi äge. Kõik on arusaadav. See on hea ning kosutav lugemine. Annab jõudu, inspireerib. Ja plaat on ju ka veel ... Sellest ma parem ei räägi, see on nii hea idee... Jah, Sa avad julgelt oma maailma, kuid anna igaühele au leida ta enese tee. See raamat on üleni läbi tunnetatud. See on mõnus, et see raamat on sündinud paljude päevade, kogemuste jooksul. See on nagu Sinu praeguse hetke kogemuste elulugu mingis mõttes. Oled väga tänulik ja arukas. See raamat on intensiivne, aga sugugi mitte pealetükkiv.
Ingel


Raamatut lugesin kohe peale esitlust ja see aitas tunnistada ja ületada üht sügaval pesitsevat hirmu ning andis mõneks nädalaks hämmastava kerguse. Tõeliselt ja lõpuni see hirm veel kadunud ei ole, aga esimesed olulised sammud on tehtud ning alati kui hoog raugema hakkab on mõnusaks kaaslaseks raamatu plaat, mis õigele rajale tagasi suunab! :) Imelisi asju juhtub. Raamatust leidsin ootamatult sõbra, keda just tol hetkel igatsesin ning palju lihtsaid ja toetavaid mõtteid. Peale lugemist pidin sõpradele seletama, et saab küll olla nii, et lihtsalt ON hea! Raamat ise rändab ringi, aga juba tunnen, et tahan seda veel lugeda.
SigridTom Valsberg rääkis Lahe Koolipäeval tuhande kaheksasajale koolinoorele unistamise teadusest, hirmude ületamisest ja rändamisest ning lauldi koos väelaulu : Taevane vägi! Sündmus toimus Nokia Kontserdimajas 19. novembril 2013

Mis on väelaulud? Tom Valsberg ja sõbrad koos maailmakuulsa väelauliku Kevin James Carrolliga räägivad väelaulude võlust!

bottom of page